وجهی دیگر

کوپن

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

 

امروز وزیر اقتصاد می گفت که وضع ذخایر ارزی کشور از همیشه بهتر است ولی ترجیح می دهیم که ارز با نرخ مرجع حدود 1200 تومان را برای کالاهای اساسی هزینه کنیم.

 

به نظرم در صورت کشدار شدن دعوای فیلها؛ آقایان به این نتیجه برسند که کالاهای اساسی مردم باید جیره بندی شده و به طور عادلانه به دست مردم برسد. یعنی بازگشت به ایام کوپن و کوپن بازی و خرید و فروش کوپن در سر کوچه ها و معابر.

 

البته خب چون عصر انفورماتیک هم هست ممکن است به جای انتشار کوپن؛ اقدام به استفاده از کارتهای هوشمند شود. مثل کارت بنزین!

 

با یاد حق منصف باشید.

علی خادمی

 


تی دی کانادا تراست

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

 

دیشب آی آر آی بی در گزارشی بسیار ناشیانه از بسته شدن حسابهای ایرانیان مقیم کانادا؛ کامبیز شیخ حسنی کاردار ایران در کانادا ( که علی القاعده دیروز باید از کانادا خارج شده شده باشد) را نشان می داد که می گفت برای پیگیری این مورد با بانک تی دی تماس گرفته اند.

محل مصاحبه شیخ حسنی هم به نظر یک خانه می آمد و تهیه گزارش هم با ابتدایی ترین امکانات و دوربین تهیه شده بود.

آی آر آی بی کلی هم دهان پر کرد و خالی کرد که بستن حسابها ؛ کار لابی صهیونیستی است. کاری نداریم که وسط دعوا حلوا خیر نمی کنند ولی یکی به این آی آر آی بی بگوید آن سفارت بسته شده و اگر شیخ حسنی تازه آن مصاحبه را کرده باشد که دروغی بیش نیست چون او دیگر در کانادا نیست و اگر هم تازه انجام نداده ؛ پس چرا الآن یادشان افتاده تا آنرا نشان دهند. تازه گیرم که شیخ حسنی امروز آن مصاحبه را انجام داده. یکی نیست بگوید : کامبیز خان ساعت خواب . مدتها است این جریان ادامه دارد و تازه امروز شما خبردار شدی؟

آخرین خبر دیشب آی آر آی بی هم گزارش آمانو در آژانس بود. آنها فقط به این نقل قول از آمانو اکتفا کردند که ایران انحرافی نداشته است. اما نگفتند که آمانو ( تحت تاثیر لابی ها ) کلی ابراز نگرانی و تاسف کرده است.

یکی نیست به آی آر آی بی بگوید بابا دو تا دونه مخاطبی هم که در دنیا داری؛ به اخبار دیگر رسانه ها هم دسترسی دارند و می فهمند که چقدر به واقعیت نزدیک هستی. حداقل به این دو تا دونه مخاطب اخبار مصرف داخل ایران نخوران.

آی آر آی بی دیشب هیچ چیزی راجع به رکورد شکنی سقوط ارزش پول ملی نگفت.

از آنهایی که از خدا و پیغمبر خبر ندارند انتظاری به سلامت گفتار و رفتار نیست ولی چرا آی آر آی بی خلاف واقع می گوید؟

 

با یاد حق منصف باشید.

علی خادمی


دعوای فیلها

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

 

می گویند وقتی فیلها با هم دعوایشان می شود؛ اولین آسیب به علفهای کف جنگل می رسد.

حکایت قطع رابطه کانادا با ایران هم از این دست است. کانادایی ها که خیلی نگران امنیت اسرائیل هستند! از یکسو و ایرانی ها که در دفاع از حقوق مسلم خود ترمز بریده اند؛ حسابی با هم شاخ به شاخ شده اند. در این میان اولین آسیب به بخشی از نیم میلیون ایرانی مقیم کانادا می رسد که هنوز سودای دیدار خانه پدری در سر دارند.

می گویند سیاست پدر و مادر ندارد و قوم خویش نمی شناسد ولی در نهایت چه کسی مسئول است؟

از اینها که بگذریم؛ این هم دلیل دیگری که کانادا در بست در خدمت اسرائیل است؟ راستی مگر یهودیان کانادا چقدر قدرت دارند؟

 از سوی دیگر قطعا این حرکت اسرائیل پسند با تشویق بخشی از ایرانیان مقیم کانادا مواجه خواهد شد. این گروه از ایرانیان با استناد به ضرب المثل "دیگی که برای من نجوشه می خوام سر سگ توی آن بجوشه" می گویند وقتی که ما ایران نمی رویم و روابط عاطفی با ایران نداریم ؛ دلیلی ندارد که دیگران هم بروند.

با یاد حق منصف باشید

علی خادمی

 


وقتی خیلی چیزها سر جای خودش نیست

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

 

عکسهای اعضای مجلس خبرگان رهبری که توسط داخلی ها منتشر شده و توسط خارجی ها منعکس شده؛ واقعا دیدنی است. سیاستمدارهای غربی حداقل یک سنی را برای بازنشستگی و استفاده از حقوق بازنشستگی و استراحت و گذران روزهای پایانی عمر در نظر می گیرند. نمی دانم چرا خبرگان رهبری به فکر بازنشستگی نیستند.

بیانیه مجلس خبرگان هم خیلی شنیدنی است! آقایان راجع به شرق و غرب عالم نظر داده اند که صدالبته هیچ ارتباطی به آنها ندارد. انگار نه انگار که از بیت المال حقوق می گیرند تا به وظایف خود رسیدگی کنند نه اینکه راجع سایر امورات نظر دهند.

 

با یاد حق منصف باشید

علی خادمی