آی آر آبی ، نام مجعول خلیج ع ر ب ی - کمیسیون حقوق زنان

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

در هفته ای که گذشت در دنیای پرتلاتم سیاست ؛ انتخابات حقوق زنان وابسته به سازمان ملل متحد بود. ایران علی رغم موقعیت ابتدایی اش برای عضویت در کمیسیون؛ سرانجام چهار شنبه هفته گذشته از این امر باز ماند.  صبح روز چهارشنبه روزنامه های این دیار نیز گزارشهای مختلفی را در باب اینکه چگونه کشورهای آمریکا؛ کانادا؛ استرالیا و ... به صورت پشت پرده اقدام به لابی زنی کرده و سرانجام توانستند با جلو انداختن تیمور شرقی بخت ایران را کور کنند. بد نیست بدانید که روزنامه های این دیار در صفحه اول خود عکس معروف سکینه آشتیانی را انداخته بودند. عکسی که اصلا معلوم نیست آیا واقعا خود سکنیه است یا نه؟ زیرا تلوزیون دولتی ایران قبلا اقدام به پخش مصاحبه خانمی را کرده بود که اصلا شباهتی به این عکس ندارد.

روز جمعه هم افتتاحیه بازیهای آسیایی گوانگ جو چین بود. از قرار معلوم در اثنای این افتتاحیه به جای استفاده از نام خلیج فارس از نام ساختگی خلیج ع ر ب ی استفاده شد که این امر واکنش هیات ایرانی را در پی داشته و اقدام به ترک برنامه می کنند.

البته از چینی هایی که در حال حاضر ایران به ناندانی آنها تبدیل شده است و ایران هرگونه باجی را به آنها می دهد تا برنامه ها و اهدافش را ادامه دهد؛ هیچ چیزی بعید نیست. آنها از یک طرف از ایران باج می گیرند و در همه فعالیت های اقتصادی ایران شریک شده اند و با یکه تازی ؛ حسابی منفعت به جبیب می زنند و از طرف دیگر ایران را وجه المصالحه با آمریکا قرار می دهند و باز امتیاز می گیرند.

اما برای من جالب برخورد رسانه ملی با این وقایع است. من هر شب اخبار این رسانه ملی را می بینم ولی رسانه از هیچکدام از این دو اتفاق حرفی نزد. رسانه ای که منتظر است تا پای یک دانکی در گوشه و کنار دیار غرب به یک چاله بیافتد تا آنرا به عنوان خبر داغ مطرح کند و یا مرتبا از پیشرفتهای دیپلماسی ایران دم می زند در این دو مورد سکوت کرد.

 

با یاد حق منصف باشید

علی خادمی

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید