دبیر 83 ساله شورای نگهبان!

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

امروز در اخبار خواندم که دبیر شورای نگهبان که هم اکنون ٨٣ سال دارد برای یکسال دیگر در سمت خود ابقا شده است.

راستش عمر دست خداوند است. هر هنگام که بخواهد آنرا می بخشد و هرهنگام که اراده کند آنرا پس می گیرد. ولی اصل مسلم این است که هرکس یکبار زندگی می کند. آنچه که برای من قابل توجه است؛‌این است که هرکسی چه جور زندگی را انتخاب می کند؟

چرا یکنفر می شود مایکل جکسون و بدون آنکه بفهمد چگونه باید زندگی کند؛ قسمت اعظم عمر خود را زیر تیغ جراحی می گذراند و در نهایت با یک عالمه قرض و بدهی و با فلاکت از دنیا می رود در حالی که می توانست مثل بسیار دیگری از خواننده ها در بهترین شرایط زندگی کند؟

چرا بعضی ها هم شیفته قدرت می شوند و سعی می کنند تا آخرین نفس بر سر قدرت باشند؟ چه به توجیه اینکه داریم به خدا و اسلام و کشور خدمت می کنیم چه به توجیه اینکه قدرت چیز شیرینی است.

و یا چرا بعضی ها تا آخرین لحظه سعی می کنند تا پول (چه حلال و چه حرام ) روی پول  بگذارند؟ این دسته همواره در فکر این هستند که چگونه بهتر سرمایه گذاری کنند تا بر ذخابر آنها افزوده شود و دلشان هم خوش است که تا هفت نسل بعد از آنها نیازی به کار کردن ندارند در حالی که خود بی آنکه به کار کردن نیاز داشته باشند؛ مرتبا دارند کار می کنند تا بر ثروت خود بیافزایند؟

من اگر جای این آدمها بودم؛ یک زندگی بسیار آرام را انتخاب می کردم زیرا اصولا آدمهای معروف ( چه به خیر چه به شر ) زندگی سخت تری دارند زیرا همگان آنها را می شناسند.

نکته قابل توجه دیگر این است که باید رمز و راز عمر طولانی بعضی از آقایان را پیدا کرد. من خیلی دلم می خواهد بدانم که مثلا روال زندگی آقای دبیر شورای نگهبان چگونه است؟ چقدر ورزش می کند؟‌چند تا دندان سالم و چند دندان عاریه ای دارد؟ هفته ای چند مرتبه به دکتر می رود و آزمایشهای مختلف می دهد؟‌چقدر طول میکشد از پله های خانه اش بالا برود ( اگر فرض کنیم در خانه اش آسانسور ندارد‌)‌؟ روزی چند ساعت کار می کند؟ چه غذاهایی می خورد و شبی چند ساعت می خوابد؟ چقدر فرضت دارد در کنار خانواده (همسر ؛ فرزندان ؛‌نوه ها ؛‌نتیجه ها و .... ) باشد؟ روزی چند ساعت صرف خواندن اخبار و وبلاگها می کند ؟ روزی چند ساعت برای رسیدن به اهدافش برنامه ریزی می کند ؟ و خیلی از سوالات دیگر؟

براستی چه چیزی باعث می شود این آقا به جای استراحت و لذت بردن از ما بقی عمرش ؛‌اینقدر به خودش زحمت بدهد. شاید هم بگویید که این آقا دارد لذت می برد تو خبر نداری ولی خوب جواب من این است که این آقا فکر می کند لذت همین است چون مزه دیگر لذائذ را نچشیده است.

 

با یاد حق منصف باشید

علی خادمی

Ali Khademi

/ 0 نظر / 11 بازدید