چو مالت ببرند؛ بانگ و فریاد برآری که مسلمانی نیست

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

 

مشغله زندگی در این دیار خیلی مجال پیگیری جدی اخبار سیاسی خانه پدری را به من و خیلی های دیگر نمی دهد ولی خب بالاخره همه ما ایرانی هستیم و سیاسی. من هم در وقت ناهار و نمازم قدری اخبار سیاسی می خوانم.

در اخبار می خواندم که آقای علی مطهری ؛ نماینده جنجالی مجلس هشتم که خیلی از وقت ها به نعل می زند و گاهی هم به کفش؛ به این مضمون (نه دقیقا ) گفته اند که با این اوضاع که ایشان می بینند؛ فضای کشور به سوی استبداد می رود.

صرف نظر از اینکه می رود یا نمی رود و صرف نظر از اینکه ایشان مو را می بینند و یا پیچش مو را و صرف نظر از اینکه عموما چه موقع از خواب بیدار می شوند؛ دلم می خواست بدانم اگر یک ضرب صلاحیت ایشان برای انتخاب مجلس نهم تایید می شد؛ باز هم چنین اظهار نظر هایی را مطرح می کردند؟ فی الحال که من یاد این بیت شعر افتادم:

ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند        بانگ و فریاد برآری که مسلمانی نیست

در انتخابات دوره های قبل مجلس هم بوده اند نمایندگانی که چند ضرب تایید صلاحیت شده اند تا بلکه با آرمانهای خود تجدید بیعت داشته باشند. شاید آقای مطهری نیز جزو این دسته باشند. گذر اندکی زمان نشان خواهد داد که ایشان چه جایگاهی در آینده سیاسی نظام خواهد داشت. آیا در جرگه خواص قرار خواهد گرفت و یا در جرگه بی بصیرت ها.

اگر این فرضیه درست باشد که این آقا و خیلی آقایان دیگر هنگامی که به درد می آید ( و مالش را می برند ) شروع به شیون می کنند؛ خیلی دلم می خواست از او بپرسم کی از دست افت بی سابقه ارزش ریال در مقابل سایر ارزها که دولتی ها آنرا به دلالان خرده پا و فرصت طلب نسبت می دهند ؛ به داد و فریاد خواهد آمد؟ شاید هم ایشان مهریه خود را به سکه طلا تعیین نکرده اند و شاید که ایشان سالها قبل سکه را به بهایی نازل خریداری کرده و بدهی خود را صاف کرده است. شاید روزی بیاید که نیاز ایشان و بستگانشان به داروی گران و کمیاب وارداتی یافتد و آنوقت ...

ای کاش همه منصف بودند و در داد و فریاد خود از اسلام و مسلمانی مایه نمی گذاشتند.

با یاد حق منصف باشید.

علی خادمی

/ 0 نظر / 16 بازدید