دوباره مصاحبه تکراری

سرآغاز کلام با نام یگانه وجه ماندگار؛

دیشب ما هم مثل خیلی از ایرانیهای دیگر مقیم این دیار و سایر کسانی که به شبکه سی ان ان دسترسی دارند؛ مصاحبه زنده احمدی نژاد با لری کینگ مشاهده کردیم.

سوالهای مصاحبه تکراری ؛ و جوابهای احمدی نژاد هم تکراری و قابل حدس بود. به نظرم من هم از قبل می توانستم حدس بزنم جوابهای احمدی نژاد چیست. تعجب من هم از همین است. چرا لری کینگ سوالهایی را پرسید که احمدی نژاد؛ همه جا جواب آنها را از قبل جار زده بود؟

البته این را هم بگویم که احمدی نژاد اصولا جوابی نداشت که بدهد و یک جورهایی مغالطه می کرد. تمام مسائل انتخابات را به قوه قضائیه و قانون واگذار کرد و گفت که قوه قضائیه مستقل است و از آنها بپرسید. به نظرم ارتباط دادن قتل ندا آقا سلطان و آن دختر ونزولائی خیلی خنده دار بود. او اتهام تقلب را هم با مغالطه کردن ؛ پاسخ نداد.

احمدی نژاد خیلی از سوالهای لری کینگ را هم با سوال از خود او جواب می داد. مثلا اگه لری می پرسید چرا در ایران آدم دستگیر شده است؛ احمدی نژاد می گفت که شما هم در آمریکا همین کار را می کنید. احمدی نژاد می پرسید که چرا در زندانهای آمریکا آدم کشته می شود؟

در مورد هولوکاست هم احمدی نژاد مثل همیشه گفت که من تاریخ دان نیستم و نمی دانم هولوکاست بوده یا نه ولی اگر بوده چرا طاوان آنرا فلسطینی ها باید بدهند. او می گفت من آکادمیک هستم! و از نظر علمی با این مسئله برخورد می کنم! از حق نگذریم؛‌سوال او بجا بود: چرا اجازه تحقیق در مورد هولوکاست را نمی دهید؟ به نظرم خنده دارتر اشاره لری کینگ به ارائه نقشه اردوگاه آلمانها از سوی نتانیاهو در جهت مظلوم نشان دادن صهیونیست ها بود!

احمدی نژاد در مورد فعالیت های هسته ای هم مثل همیشه گفت ما در چهار چوب قانون پیش می رویم. وقتی هم که لری کینگ پرسید که از حمله اسرائیل نمی ترسید؟ با خونسردی پاسخ داد که نه.

امشب حسابی احمدی نژاد را رنگ و لعاب زده بودند و البته کار خوبی هم کرده بودند. امشب لری کینگ هم حسابی چاق و چله تر به نظر می رسید. فکر می کنم که باید بیشتر ورزش کند.

در مجموع از اینکه حداقل احمدی نژاد در مقابل لری کینگ کم نیاورد و با خونسری صحبت می کرد؛ خوشحال هستم ولی در نهایت این افکار عمومی هستند که در مورد افکار و نظرات احمدی نژاد و همه روسای کشورهای جهان ؛ نظر خواهند داد. مهمتر آنکه در نهایت هم ؛ همه روزی در مقابل دادگاه عدل الهی پاسخگوی اعمال خود خواهند بود.

با یاد یگانه وجه ماندگار منصف باشید

علی خادمی

Ali Khademi

 

/ 0 نظر / 12 بازدید